Atrakcje

Zjeżdżalnie wodne – dlaczego są popularne

Niewątpliwie woda, kąpiele, pływanie są bardzo przyjemną czynnością, uwalniającą dużo endorfin, a więc hormonów szczęścia. Z basenów chętnie korzystają nie tylko dzieci i młodzież, ale także osoby starsze. Przez ciśnienie i to, że woda wypycha zwykle przedmioty ku górze, osoby z problemami, czy na co dzień obciążonymi stawami, będą mogły poczuć się lepiej. Niezwykłą popularnością cieszy się też aerobik w wodzie – można się zmęczyć, spalić kalorie, ale przy okazji jest przyjemnie, chłodniej niż na sali treningowej. Oprócz celów zdrowotnych, jakie przynosi basen, jest to także ogromna frajda, zwłaszcza kiedy w obiekcie znajdują się zjeżdżalnie wodne, które cieszą się dużą popularnością. Zjeżdżalnie wodne znajdują się nie tylko na niektórych osiedlowych basenach, ale przede wszystkim a aquaparkach, czy na termach, oto najlepszy ich ranking: 

  • SUNTAGO Wodny Świat – zjeżdża się aż z 6-tego piętra
  • Zjeżdżalnia w Zielonej-Górze – Centrum Sportowo-rekreacyjne – z efektami świetlnymi oraz dźwiękowymi
  • Zjeżdżalnia we Wrocławiu – Aquapark Wrocław – zjeżdżalnia do zjazdów na pontonach
  • Park Wody w Koszalinie – jest ona zewnętrzna
  • Chochołowskie Termy – dla wielbicieli gór, zjazdy na pontonach. 

Park wodny w twoim ogrodzie

Wielkim atutem parków wodnych i ich atrakcji jest możliwość wyjścia z domu, udania się w piękne miejsce, jednak w upalne dni nie tylko my udamy się na basen, lub do parku wodnego, ale inni, co może powodować kolejki, czy długi czas oczekiwania na przykład na napoje. A co jeśli można mieć dmuchane zjeżdżalnie wodne w swoim ogródku? W zaciszu domowym? W wielu supermarketach, czy sklepach budowlanych, stronach internetowych możemy kupić taką zjeżdżalnie. Niewątpliwie jest to wielka przyjemność dla dużych i małych. Dzięki takiemu rozwiązaniu można zyskać komfort psychiczny – ma się pewność, że dziecko jest pod twoją opieką, w ogrodzie, do którego tylko wybrane osoby mają dostęp. Takie zabawy dostarczą frajdy nie tylko rodzicom ale i pociechom, w każdym wieku. Ilość kombinacji, kolorów zjeżdżalni jest nieograniczona. Jeśli wiemy, że skorzystamy z takiej zabawy tylko raz w jednym sezonie, można także wynająć takie wodne zjeżdżalnie. Bardzo popularne są również dmuchane zjeżdżalnie wodne.

Zabawy wodne 

Gry wodne zjeżdżalnie nie tylko wyglądają niesamowicie realistycznie, ale dostarczają dużo wrażeń. Można bawić się dowoli. Są idealne dla dzieci, kiedy rodzic jest zajęty, leci się samolotem, lub prowadzi samochód. Przenieś się w dowolne miejsce na świecie i wybierz taką atrakcje jaka ci odpowiada! Skacz do oceanu lub wykonuj akrobatyczne sztuczki w basenie, wszystko jest w twojej wyobraźni. Ekstremalne figury i akrobacje na ostrych zakrętach, prędkość zjeżdżania, trening czyni mistrza! Jeśli z kolei brakuje nam zabaw wodnych w prawdziwym życiu, teraz dmuchane zjeżdżalnie są przy plażach, gdzie możemy nie tylko inaczej spędzić czas ale zażyć adrenaliny.