Klub

Regulamin pływalni

Wybierając się na basen, przed skorzystaniem z usług pływalni każdy powinien zapoznać się z obowiązującym regulaminem oraz przepisami. Ułatwi to utrzymanie czystości oraz estetyki, a także zmusi do zachowania porządku w miejscu publicznym. Zasady pomagają w utrzymaniu dyscypliny, dzięki którym basen może służyć przez wiele lat użytkownikom i cieszyć się dobrym stanem. Jak wiadomo taki, regulamin musi posiadać określone i rygorystyczne przepisy, aby osoba powodująca szkody wiedziała, że wykonany przez nią nieodpowiedni czyn, powoduje konsekwencje. Dzięki takiemu rozwiązaniu jest większe prawdopodobieństwo, że osoba korzystająca z basenu nie wpadnie na pomysł spożywania posiłków czy przekąsek w pływalni albo na wnoszenie drogocennych rzeczy materialnych lub zabawek. 

Różnice w regulaminie dotyczące dzieci oraz dorosłych

Baseny dla dzieci i dorosłych różnią się, podobne sa jednak sposoby zapewniania bezpieczeństwa. Regulamin basenu dla dzieci powinien być dla nich zrozumiały. Dzieci do danego wieku, głównie trzech lat, muszą korzystać z obiektu w specjalnych -pielucho majtkach. Wiek dotyczący dzieci, które muszą przebywać z opiekunem, różni się na różnych basenach. Nieraz zalecane jest do 12 lat, a nieraz do 14. Dziecko może kąpać się wyłącznie pod opieką osób pełnoletnich. Wszystko zależy od regulaminu danego krytego basenu, dlatego warto się z nim zapoznać. Jeśli dziecko spowoduje szkodę lub zepsuje obiekt, bez względu czy to było celowe lub przypadkowe, to całą odpowiedzialność ponosi rodzic, ponosząc wszystkie koszty straty.  

Dlaczego ważny jest regulamin?

Zapewnia prawidłową organizację pracy, a także bezpieczeństwo. W ten sposób można zapobiec wielu wypadkom, a także niepożądanym sytuacjom. Zdarza się, że zasady są olewane i ignorowane przez użytkowników. Nie jest to jednak odpowiednie zachowanie. Każdy powinien, korzystając z innej nowej pływalni zapoznać się z regulaminem, aby nie były wyrządzone straty społeczne oraz ubytki na zdrowiu innych osób. To dlatego tak ważny jest regulamin pływalni, który pozwala na zachowanie bezpieczeństwa w miejscu, w którym ważne jest swobodne i miłe spędzanie wolnego czasu.